Facebook
Proszę czekać...
zamknij
Unia

ANKIETA

Czy znasz najnowszy system sekwencyjnego wtrysku gazu KME NEVO-SKY (DIRECT do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny, MAX do silników z pośrednim wtryskiem benzyny)?

zagłosuj

PRODUKTY

Reduktory produkowane przez KME sa wykonane w technologii CNC, co gwarantuje ich doskonałą wydajność termiczną.

Przeznaczenie

Reduktory (parowniki) produkcji KME są przeznaczone do zmiany stanu gazu płynnego w fazę gazową oraz jednoczesnego utrzymywania stałego ciśnienia rozprężonego gazu względem podciśnienia w kolektorze ssącym pojazdu, w szerokim zakresie i dynamice obciążeń.

Stosowane są w systemach sekwencyjnego wtrysku gazu LPG (autogaz).

W zależności od mocy silnika i wymaganej konstrukcji zawór/filtr oferujemy następujące wersje:

REDUKTORY TYPU RED1 z iglicowym zaworem regulacyjnym:
- RED1 SILVER FZ6 – do silników o mocy do 150 kW / 204 KM z zewnętrznym elektrozaworem i filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 6 mm, iglicowy zawór regulacyjny.
- RED1 SILVER FZ8 – do silników o mocy do 177 kW / 240 KM z zewnętrznym elektrozaworem i filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 8 mm, iglicowy zawór regulacyjny. 
- RED1 SILVER S6 – do silników o mocy do 160 kW / 218 KM  z zewnętrznym elektrozaworem i filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 6 mm, iglicowy zawór regulacyjny.
- RED1 SILVER S8 – do silników o mocy do 180 kW / 245 KM  z zewnętrznym elektrozaworem i filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 6 mm, iglicowy zawór regulacyjny.


- RED1 GOLD – do silników o mocy do 220kW / 300 KM ze zintegrowanym elektrozaworem i zewnętrznym filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 8 mm, iglicowy zawór regulacyjny. 
- RED1 GOLD FZ8 – do silników o mocy do 220kW / 300 KM ze zintegrowanym elektrozaworem i zewnętrznym filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 8 mm, iglicowy zawór regulacyjny.
- RED1 GOLD GT – do silników o mocy do 250kW / 340 KM ze zintegrowanym elektrozaworem i zewnętrznym filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 8 mm, iglicowy zawór regulacyjny.
- RED1 EXTREME – do silników o mocy do 300kW / 408 KM ze zintegrowanym elektrozaworem i zewnętrznym filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 8 mm, iglicowy zawór regulacyjny.

REDUKTORY TYPU R2 z klapkowym zaworem regulacyjnym:

R2 TUR6 – do silników o mocy do 150 kW / 204 KM z zewnętrznym elektrozaworem i filtrem, zasilany rurką miedzianą Cu o średnicy 6 mm, -KLAPKOWY ZAWÓR REGULACYJNY.

R2 TWIN – do silników o dużej mocy do 290 kW / 395 KM z zewnętrznym elektrozaworem i filtrem -KLAPKOWY ZAWÓR REGULACYJNY.

oraz inne specjalne wykonania na życzenie (m.in. wersje specjalizowane do silników wysokoprężnych w ciężarówkach, wykonania ze specjalnymi króćcami).

Konstrukcja mechaniczna

Nasze reduktory produkujemy niezmiennie w technologii CNC (obróbki skrawaniem) od roku 2004. Korpus wykonywany jest na 4-osiowych frezarkach numerycznych, z użyciem specjalistycznych narzędzi.

Projekt zoptymalizowany jest pod kątem czasu obróbki i eliminacji czynnika ludzkiego przy bazowaniu detalu.

Elementy mosiężne produkujemy w cyklu automatycznym na automatach wzdłużnych z podajnikami, przy użyciu specjalnych technik chłodzenia detalu. To zapewnia ich szybkie wykonanie, jednocześnie zachowując tolerancję wykonania.

Elementy wymagające szczególnego dopasowania podlegają 100% kontroli przy użyciu m.in. specjalizowanych mikroskopów optycznych.

Obróbka elektrochemiczna

Niezbędnym elementem technologii jest anodowanie, dzięki któremu zapobiega się korozji aluminium i rozszczelnianiu się urządzenia użytkowanego w agresywnych warunkach (np. w silnie zasolonym środowisku – usuwanie lodu z jezdni za pomocą soli kamiennej). Anodowanie w kolorach srebrnym i złotym pozwala łatwo odróżnić wersje produktu.

Elementy gumowe

Zastosowanie membran gazowych z materiału odpornego nie tylko na czysty gaz propan-butan, ale także na różnego rodzaju rozpuszczalniki, zapewnia ich elastyczność i trwałość w długim okresie użytkowania. Specjalistyczny proces wulkanizacji gumy na wytrzymałym, tkanym podłożu zapewnia nierozerwalność warstw oraz nieprzenikalność gazu poprzez tkaninę w miejscach cięcia.

Membrana od strony wodnej również spełnia surowe normy i jest odporna na różnego rodzaju dodatki stosowane w instalacji chłodniczej pojazdu.

Istotnym elementem jest uszczelka zaworu głównego – element pracujący nie tylko w agresywnym środowisku, ale narażony na gwałtowną zmianę temperatur w dużym zakresie. Poprzez długotrwałe testy (również z udziałem zespołów testowych w różnych krajach) udało nam się wypracować skład materiału oraz kształt gniazda, które zapewniają dużą stabilność ciśnienia oraz wytrzymałość chemiczną, termiczna i mechaniczną. Uszczelka jest wykonywana jako jedna wulkanizowana całość, dzięki czemu nie powstają w niej mikropęknięcia spowodowane cieciem, bądź wierceniem.

Pozostałe elementy gumowe (oringi) sprowadzamy wyłącznie od certyfikowanych dostawców.

Wtrysk aluminium

Do produkcji pokryw używamy technologii wtrysku aluminium.

Konstrukcja pokrywy wodnej jest dopasowana do powierzchni korpusu tak, aby zapewnić maksymalna szczelność z uwzględnieniem rozszerzalności cieplnej i profilu nacisku mocowania (m.in. dopasowania gniazd pod śruby).

Pokrywa gazowa została gruntownie przeprojektowana w roku 2009. Stworzyliśmy nowa formę i przenieśliśmy produkcję na nowoczesne wtryskarki wysokociśnieniowe. Użycie tych maszyn pozwoliło na zmniejszenie wagi pokrywy przy jednoczesnym zwiększeniu sztywności. Jednocześnie, dzięki stabilności parametrów wtrysku, zmniejszyła się ilość operacji post-produkcyjnych.

Króćce przyłączeniowe

W zależności od wersji wlot może być przystosowany do przyłączenia rurki miedzianej o średnicy 6 mm i 8 mm lub odpowiedniego elektrozaworu.

Wylot dla wersji SILVER FZ 6 jest wykonywany w standardzie dla węży gumowych o średnicy 12 mm. Do wersji SILVER FZ 8 pasują węże o średnicy 14 mm. Wersja GOLD jest wyposażona w dwa wyloty (zalecana jest do silników widlastych) na węże o średnicy 12 mm. Na życzenie produkujemy również inne średnice (metryczne i calowe).

Króciec podciśnienia regulującego jest przystosowany do węży średnicy 4 mm i ma konstrukcję zabezpieczającą jego uszkodzenie w transporcie.

Elektrozawory i filtry

Reduktory SILVER FZ 6 zawierają w komplecie elektrozawór OMB ze zintegrowanym filtrem (na życzenie dostępne także z elektrozaworem Valtek) umożliwiający podłączenie przewodu miedzianego o średnicy 6 mm. W wersji SILVER FZ 8 zastosowano elektrozawór o dużym przepływie OMB również ze zintegrowanym filtrem. Seria GOLD ma zamontowany na stałe w korpusie elektrozawór o dużym przepływie, natomiast w komplecie znajduje się niezbędny filtr fazy ciekłej.

Komplety naprawcze

Do regeneracji reduktorów przewidzieliśmy zestawy naprawcze zawierające wszystkie niezbędne elementy gumowe. Przemyślana konstrukcja łączenia pokryw i korpusu za pomocą tylko czterech wzmacnianych śrub sprawia, że wymiana może zostać przeprowadzona w krótkim czasie.

Oznaczenie

Każdy reduktor posiada swój unikalny numer seryjny umieszczony trwale na korpusie. Przykładamy dużą wagę do zarządzania dostawami komponentów tak, aby zawsze móc zidentyfikować kompletację danego reduktora. Od roku 2009 stosujemy również technologię DPM (direct part marking), dzięki której automatycznie identyfikujemy elementy poprzez dwuwymiarowe kody.

Kolanka wodne

Coraz więcej samochodów obecnych na rynku posiada instalację chłodzenia silnika pracującą w temperaturze ponad 100 st. C. Aby zapewnić wytrzymałość na tak wysokie temperatury zastosowaliśmy specjalne, certyfikowane tworzywo. Wzmocniliśmy również sztywność poprzez zwiększony dodatek włókna szklanego. Odpowiednio została przekonstruowana forma wtryskowa, aby zapewnić nominalne wymiary gniazd elementów uszczelniających. Również ścianki zewnętrzne zostały pogrubione.

Do mocowania kolanek zastosowaliśmy blaszkę mocującą, co ma ogromne znaczenie w przypadku instalacji w pojazdach z małą ilością miejsca w komorze silnika. Kolanka można wygodnie obracać, dostosowując ich położenie do specyfiki pojazdu.

Obecnie w sprzedaży znajdują się już tylko reduktory z takimi kolankami – są one wykonane w szarym kolorze.

Czujnik temperatury

W reduktorach KME stosowane są czujniki rezystancyjne o rezystancji nominalnej 4,7kohm. Ich położenie w korpusie jest nieprzypadkowe – miejsce to dobrze odzwierciedla temperaturę cieczy chłodzącej.

Mocowanie

kompletnych zestawach montażowych znajduje się blacha mocująca do nadwozia pojazdu. Od strony reduktora blachę mocuje się specjalnym nyplem z odpowiednia nakrętką tak, aby zapewnić wytrzymałość mechaniczna mocowania, przy jednoczesnych jego niewielkich wymiarach.