Facebook
Proszę czekać...
zamknij
Unia

ANKIETA

Czy znasz najnowszy system sekwencyjnego wtrysku gazu KME NEVO-SKY (DIRECT do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny, MAX do silników z pośrednim wtryskiem benzyny)?

zagłosuj

EMULATOR POZIOMU PALIWA EPP-2-P (PSA), EPP-2-H (HONDA)

W niektórych nowoczesnych samochodach poziom paliwa ustalany jest przy uruchomieniu silnika na podstawie odczytów z czujnika w zbiorniku paliwa, a następnie korygowany jest przez komputer benzynowy na podstawie bieżącego zużycia wynikającego z czasów wtrysku benzyny. W takim przypadku podczas jazdy na gazie, wskaźnik poziomu benzyny w samochodzie pokazuje ubytek paliwa w zbiorniku mimo, że paliwo nie jest zużywane. Dzięki zastosowaniu emulatora EPP przy każdym uruchomieniu silnika poziom paliwa będzie przywracany do faktycznego stanu, jaki jest w zbiorniku.

EPP-2-P obsługuje auta grupy PSA, zaś EPP-2-H auta marki Honda.

Niewielkie wymiary urządzenia oraz hermetyczna obudowa pozwalają na montaż urządzenia przy zbiorniku paliwa, gdzie emulator może być narażony na działanie czynników atmosferycznych.

Dane techniczne:

- napięcie zasilania –  10 - 15V
- temperatura pracy –  -20stC - +70stC

W tabeli przedstawiono przykładowe modele pojazdów, w których wskazane jest stosowanie emulatora poziomu paliwa EPP. W niektórych autach mogą występować inne wtyczki niż opisane w instrukcji.

PEUGEOT 206 schemat 2 lub 3
  307 schemat 2 lub 3
  406 schemat 2 lub 3
  Partner schemat 3
CITROEN C2 schemat 2 lub 3
  C3 schemat 3
  C5 schemat 3
  Xsara schemat 3
  Xsara Picasso po 2002 r. schemat 2
MERCEDES ML od 2004 r. schemat 3
LEXUS IS200 schemat 3
  RX300 schemat 3
OPEL Astra po 2002 r. schemat 3
  Vectra po 2002 r. schemat 3
RENAULT Espace po 2002 r. schemat 1
  Większość modeli po 2004 r. schemat 3

W autach nie wymienionych w tabeli, gdzie występuje problem wirtualnego ubywania paliwa emulator należy podłączać według diagramu nr 3.

Właściwy przewód sygnału poziomu paliwa odnaleźć można za pomocą woltomierza (napięcie zmienia się wraz ze zmianą poziomu paliwa w zbiorniku). Z reguły właściwy przewód jest cieńszym od pozostałych.

Schematy i instrukcja w formacie PDF dostępna po zalogowaniu w sekcji Dokumentacja.

Dołączone zdjęcia:

powrót do listy