W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /    /  FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Zobacz najczęściej zadawane pytania o instalacji LPG firmy KME.

Czy do mojego samochodu można zamontować LPG?

Instalacje KME z rodziny NEVO-SKY jest uniwersalnym rozwiązaniem dla silników spalinowych o zapłonie iskrowym z elektromagnetycznymi wtryskiwaczami. Oznacza to, że obsługujemy większość dostępnych marek i modeli samochodów.
Aby upewnić się czy samochód można przerobić na LPG najlepiej zapytać się warsztatu. Przygotuj odpowiednie dane aby ułatwić wyszukiwanie. Przydać się mogą:

  • Model i marka samochodu
  • Rok produkcji
  • Moc i pojemność silnika
  • Kod silnika lub numer VIN

Czy silnik z wtryskiem bezpośrednim można przerobić na gaz?

DIRECT

TAK. Do samochodów z wtryskiem bezpośrednim wykorzystujemy sterowniki NEVO-SKY DIRECTNależy jednak liczyć się z niewielkim zużyciem paliwa podczas pracy na gazie w celu ochrony wtryskiwaczy benzynowych.

Czy wtryskiwacze KME FENIX obsłużą 4 cylindrowe auto 220KM?

TAK. Wtryskiwacze KME FENIX mają wydajność do 65KM na cylinder, więc dla 4 cylindrów obsłużą maksymalnie 260KM.

Zobacz realizacje naszego warsztatu z wtryskiwaczami FENIX.

Ile zaoszczędzę jeżdżąc na LPG?

Spalanie LPG zależne jest od wielu czynników i różni się dla każdego samochodu. Na jego wpływ ma też styl jazdy kierowcy.
W oszacowaniu oszczędności pomoże Ci nasz Kalkulator LPG.

Dlaczego sterownik DIRECT zużywa paliwo podczas pracy na gazie?

Ponieważ w silniku wtrysku bezpośredniego wtryskiwacz benzynowy zamontowany jest wewnątrz komory spalania narażony jest na działanie bardzo wysokiej temperatury i ciśnienia. W trakcie pracy na benzynie przepływające przez niego paliwo schładza go oraz zapobiega osadzaniu się nagaru. Bez przepływu paliwa wtryskiwacz benzynowy może ulec uszkodzeniu. Dlatego zapewniając chłodzenie i czyszczenie wtryskiwaczy podczas pracy na gazie gwarantujemy niezawodność i bezpieczeństwo Twojego silnika.

Co ile zalecany jest przegląd instalacji gazowej?

Tak jak w przypadku standardowej eksploatacji samochodu, zalecany jest przegląd instalacji gazowej co 10 tyś. km lub 1 rok.

Lista polecanych warsztatów.

Gdzie mogę założyć instalację KME?

Aby znaleźć w Twojej okolicy warsztat rekomendowany przez nas, skorzystaj z mapy, lub skontaktuj się z doradcą regionalnym, lub umów wizytę w warsztacie firmowym.

Czy instalacja KME spełnia normę EURO 6?

Tak! Nasz instalacje są testowane zgodnie z najnowszymi procedurami WLPT w Instytucie Transportu Samochodowego, w taki samo sposób jak testuje się samochody seryjne. Czytaj więcej…

Czy dostane gwarancję na instalacje KME?

Firma KME udziela 2 latniej gwarancji na własne produkty. Gwarancji na montaż instalacji gazowej udziela warsztat w którym instalacja została zamontowana.

Co muszę zrobić po zamontowaniu instalacji gazowej KME?

Należy zgłosić w Wydziale Komunikacji, w którym zarejestrowano nasz samochód i dokonać zgłoszenia, iż od teraz nasz samochód jest napędzany LPG.

Należy posiadać ze sobą poniższe dokumenty:

  • wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem;
  • atest na zbiornik, tzw. paszport (wydawany przez zakład po montażu, ale pochodzący bezpośrednio od producenta); jest to poświadczenie badania i dopuszczenia do eksploatacji zbiornika przez Transportowy Dozór Techniczny;
  • fakturę za wykonaną usługę (powinna zawierać nr nadwozia, tzw. VIN, oraz numer rejestracyjny pojazdu, o ile pojazd jest już zarejestrowany);
  • dowód rejestracyjny.

Zapytaj eksperta

    Oświadczam że zapoznałem się z