W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Iveco Daily | LPG Majster S03E35
Iveco Daily

Iveco Daily | LPG Majster S03E35

Iveco Daily na gaz? Jak, przecież to DIESEL?

Dzięki współpracy firmy COGAS z KME powstał nowy sterownik gazowy COGAS NEVO-SKY DIESEL. To dzięki temu sterownikowi i kompletnej instalacji gazowej KME, Iveco Daily przemierza trasy taniej i bardziej wydajnie.

W dzisiejszym odcinku dowiecie się jakie komponenty kompletnej instalacji znajdują się w tym bardzo długim busie.

Jak działa Diesel na LPG?
Działanie systemu polega na podaniu odpowiedniej dawki LPG do zasysanego powietrza, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości oleju napędowego. Dzięki temu uzyskujemy znacznie efektywniejsze spalanie oleju, spadek ilości szkodliwych substancji i przede wszystkim oszczędności.

Zaletą tego rodzaju instalacji gazowych jest to, że nie ma konieczności modyfikacji jednostki napędowej. Dzięki temu system jest uniwersalny i można go stosować we wszystkich rodzajach silników. System taki jest mało „inwazyjnym” i ogranicza się jedynie do montażu reduktora (takiego samego, jak w instalacjach IV generacji do jednostek benzynowych), wtryskiwacza/y gazu, filtra, czujnika MAP i jednostki sterującej.

Z pewnością do poprawnego działania systemu, konieczna jest odpowiednia konfiguracja systemu jak i odpowiednia kalibracja. Opracowana przez firmę COGAS metoda kalibracji gwarantuje osiągnięcie maksymalnego wykorzystania systemu, a co za tym idzie wymierne oszczędności.