W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Hybryda na gaz? Wtrysk dualny w LPG

Hybryda na gaz? Wtrysk dualny w LPG

Wtrysk dualny i Toyota Corolla Cross Hybrid to idealne połączenie do sprawdzenia w boju nowego sterownika KME NEVO-SKY DUAL

Na kanale pojawi się cykl filmów o samochodach z wtryskiem dualnym, by przybliżyć Wam tą technologię. Dzisiaj porozmawiamy nie tyle o samej Toyocie a tym czym jest połączenie wtrysku pośredniego i bezpośredniego.

Silniki benzynowe montowane we współczesnych samochodach mogą różnić się wieloma parametrami. Dobrze znaną pojemnością skokową, liczbą cylindrów, sposobem doładowania czy w tym wypadku, najważniejszym parametrem – rodzajem wtrysku.

W systemie wtrysku pośredniego wielopunktowego każdy cylinder ma swój osobny wtryskiwacz, który umieszczony jest w kanale dolotowym, bezpośrednio przed zaworem ssącym.

Bezpośredni wtrysk to układ, w którym dawka paliwa jest podawana przy pomocy wtryskiwacza (znajdującego się w cylindrze) bezpośrednio do komory spalania. Takie rozwiązanie umożliwia szybką wymianę mieszanki paliwowo-powietrznej nad tłokiem, a wtryskiwane paliwo znacząco obniża temperaturę w cylindrze. Paliwo o niskiej temperaturze chłodzi denko tłoka i ścianki cylindra, podnosząc jednocześnie stopień sprężania. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie znacznie większej wydajności jednostki napędowej bez ryzyka wystąpienia nieprawidłowego spalania paliwa, czyli spalania stukowego.

Czym zatem charakteryzuje się wtrysk dualny? To połączenie obu systemów wykorzystaniu ich charakterystyki.

Toyota to samochód o napędzie hybrydowym, czyli połączeniu silnika elektrycznego z benzynowym. Na domiar tego wszystkiego, my wyposażyliśmy go w kompletną instalację LPG firmy KME.

Jeśli Chcesz założyć instalację LPG do Swojego samochodu? Zapraszamy na Stronę kme.eu do zakładki “Kontakt” i “Warsztaty partnerskie w Polsce“.