W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Rajd Nadwiślański | LPG MAJSTER S02E62
Rajd Nadwiślański

Rajd Nadwiślański | LPG MAJSTER S02E62

GAZMOT MOTORSPORT, to zespół rajdowy, wraz z którym wspólnie postanowiliśmy stanąć do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Polski. O przebiegu rywalizacji z pewnością będziemy informować was na bieżąco, a dzisiaj słów kilka o imprezie jaką jest: Rajd Nadwiślański.

Forsowna sportowa jazda przy wysokich temperaturach to nie jest coś łatwego dla samochodów rajdowych liczących kilkadziesiąt lat. Rajd Nadwiślański po raz kolejny pokazał, że oprócz umiejętności załogi, liczy się także niezawodność sprzętu.

Marek Suder i Marcin Kowalik w Fordzie Sierra Cosworth 4×4 okazali się najszybszą załogą w stawce Motul HRSMP. Inauguracyjna runda historycznego czempionatu była pierwszym zwycięstwem duetu jeżdżącego samochodem zbudowanym na wzór rajdówki wielkiego mistrza Mariana Bublewicza.

Marek Suder to rozpoznawalna postać w polskich rajdach. W rezultacie, od wielu lat kultywuje pamięć o nieodżałowanych polskich kierowcach rajdowych. Marek buduje samochody rajdowe wzorowane na rajdówkach Mariana Bublewicza czy Janusza Kuliga.

W Motul HRSMP Suder, wraz z Marcinem Kowalikiem startują Fordem Sierra Cosworth 4×4, któa z pewnością przywodzi kibicom na myśl samochód, którym w 1992 roku Marian Bublewicz i Grzegorz Gac sięgnęli po tytuł wicemistrzów Europy.

Przez lata startów w Motul HRSMP, Suder sukcesywnie budował swoje tempo i wygrywał odcinki. W kolekcji brakowało mu ukończenia rundy historycznego czempionatu z najlepszym czasem w całej stawce. Jego Ford Sierra Cosworth 4×4 bywał równie chimeryczny, co widowiskowy, a usterki często wykluczały duet Suder/Kowalik z rywalizacji o czołowe lokaty.