W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Silnik THP | LPG Majster S03E28

Silnik THP | LPG Majster S03E28

Silnik THP z serii Prince – tak nazwano rodzinę silników koncernu PSA opracowaną wspólnie z BMW, która zadebiutowała w Mini Cooperze S. Potem trafiła do samochodów Citroëna, Peugeota i na koniec BMW.

Silnik THP to uznany za pełen wad motor stanowiący ciekawą, choć ryzykowną propozycję. 1.6 THP nie należy do mistrzów bezawaryjności. Boryka się z problemami, które mogą do niego skutecznie zniechęcić użytkownika. Podobnie jak w pierwszych generacjach silnika 1.4 TSI i tutaj problemem jest wadliwy łańcuch rozrządu i jego napinacz.

Silnik 1.6 THP nie jest udaną konstrukcją, a awarie są drogie w naprawie. Po 2010 roku nieco zmodernizowano tę jednostkę i wyeliminowano niektóre wady. Bez względu na różne niedogodności, samochody z tym silnikiem świetnie pracują na gazie. Sami możecie się przekonać oglądając film o Citroenie w TYM miejscu.

Na co warto zwrócić uwagę podczas kupowania czy używania samochodu z takim silnikiem i co należy zrobić? Na to pytanie odpowie nam miedzy innymi Marek Suder: Mistrz Polski w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Więcej o Marku możecie dowiedzieć się z całej playlisty: Motorsport factory in Gazmot