W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Skoda Octavia NX | LPG Majster S03E52

Skoda Octavia NX | LPG Majster S03E52

Skoda Octavia jest autem, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Czwarta generacja jest z nami już ponad dwa lata i nie narzeka na brak klientów. W niełatwym 2021 roku, stojącym pod znakiem pandemii i przestojów w produkcji, była trzecim najpopularniejszym modelem na polskim rynku.

Wyniki raczej nie dziwią. To kawał samochodu, który cenowo plasuje się w segmencie kompaktów, ale w kwestii wymiarów i praktyczności daje więcej niż konkurenci. Biorąc pod uwagę współczesne trendy, ta Skoda Octavia może podzielić ich los. Na szczęście w gamie jest dobra alternatywa w postaci benzynowej wersji 1.5 TSI e-Tec

Czym jest e-Tec?
Pod maską Škody poza klasycznym, benzynowym silnikiem 1.5 o mocy 150 KM znalazł się również dodatkowy generator ze zintegrowanym rozrusznikiem i napędem paskowym. To urządzenie pozwalające odzyskiwać energię kinetyczną, zmieniać ją w prąd i magazynować w dodatkowym akumulatorze. W razie potrzeby zapas jest pożytkowany na podtrzymanie zasilania podzespołów, a także wsparcie jednostki spalinowej przy uruchamianiu, ruszaniu i przyspieszaniu.

Obecność systemu miękkiej hybrydy owocuje szybkim działaniem systemu start/stop, chwilowym zastrzykiem dodatkowego momentu obrotowego o wartości do 50 Nm oraz możliwością „żeglowania”, czyli chwilowego wyłączania silnika spalinowego i rozpinania napędu podczas jazdy ze stałą prędkością i łagodnego zwalniania. Do całego systemu dorzuciliśmy jeszcze alternatywne zasilanie dzięki kompletnej Instalacji KME.

Sercem kompletnej instalacji LPG jest Sterownik KME NEVO-SKY DIRECT 2 z technologią DIRECT DYNAMIC.
Reduktor TUR i Wtryskiwacze HAWK zapewniają świetną koordynację wraz z najnowszym systemem.