W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Toyota Corolla 2019 | LPG Majster S02E77
Toyota Corolla

Toyota Corolla 2019 | LPG Majster S02E77

Toyota Corolla XII została zaprezentowana po raz pierwszy na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie w marcu 2018.

Toyota bardzo długo upierała się przy silnikach wolnossących. I o ile Japończykom udało się zmusić takie konstrukcje jak chociażby 1.6 Valvematic do spełniania restrykcyjnych norm emisji spalin, benzyniak nie potrafił jednego. Nadal okazywał się mało dynamiczny! W roku 2015 nowoczesność nabrała nowego znaczenia w ofercie Toyoty. To w tym momencie do sprzedaży wszedł nowy silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra.

Dzisiaj opowiemy również, dlaczego ten silnik był trudny do ustawienia i czym charakteryzuje się silnik pracujący w cyklu Atkinsona.

Każda z wersji nowej (w tym prezentowane wam) Corolli ma własny charakter nie tylko dzięki stylizacji, ale również układowi napędowemu. Hatchback i kombi dają do wyboru silnik benzynowy 1,2 Turbo o mocy 116 KM oraz oba wspomniane warianty hybrydowe.

W naszym samochodzie nie ma silnika elektrycznego, za to zasilamy go kompletną instalacją LPG. Trzon instalacji stanowi sterownik KME NEVO-SKY DIRECT 2 w oparciu o nowe oprogramowanie DYNAMIC. Ponieważ ten egzemplarz ma 116 koni, to idealnym reduktorem stał się reduktor TUR i flagowe Wtryskiwacze FENIX.

NEVO-SKY DIRECT

Nowoczesny system dla silników z BEZPOŚREDNIM wtryskiem benzyny. Z pewnością jest to system dla wymagających klientów, z możliwościami pełnego wykorzystania strategii OBD sterownika benzynowego. Uniwersalna platforma do obsługi wszystkich silników bezpośredniego wtrysku paliwa z wtryskiwaczami elektromagnetycznymi. Posiada wbudowane emulatory poziomu paliwa EPP oraz emulatory ciśnienia paliwa.

WTRYSKIWACZE FENIX

Zaletą wtryskiwaczy FENIX jest ich szybkość oraz krótkie czasy stabilnego otwarcia. Charakteryzują się niewątpliwie dużą stabilnością przepływu gazu oraz precyzyjnym dawkowaniem w dynamicznych warunkach. Jest to szczególnie istotne dla systemów z bezpośrednim wtryskiem paliwa z uwagi na ich dynamikę pracy.
W celu zapewnienia wysokiej jakości wtryskiwacza, firma KME, jako producent kompleksowych rozwiązań autogazu, wdrożyła odpowiednie mechanizmy kontroli parametrów, równocześnie dbając o dobór odpowiednich materiałów.