W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Ciekły wtrysk gazu | LPG majster S03E64
Ciekły wtrysk gazu

Ciekły wtrysk gazu | LPG majster S03E64

Ciekły wtrysk gazu to owiana legendą instalacja gazowa, która miała zrewolucjonizować rynek. Czy tak się stało?

W dzisiejszym odcinku poruszymy temat: Czym jest ciekły wtrysk gazu. Razem z Robertem Łyżwą z Autoryzowanego Warsztatu KME GOMAR Motoryzacja przedstawimy wam sposób działania tej instalacji, jej wady, zalety i podamy kilka ważnych informacji dla osób, które zastanawiają się nad tym, czy założyć taką instalację.

Zarówno systemy mieszalnikowe, jak i wtryskowe pierwszych czterech generacji zasilają silnik gazem w fazie lotnej. Odmienny typ zasilania prezentuje układ wtrysku fazy ciekłej tego paliwa, który produkowany był przez holenderską firmę Vialle. Jest to instalacja typu dedykowanego, czyli występuje w zestawach pasujących jedynie do określonych modeli i wersji silnikowych. Z założenia w instalacjach wtrysku gazu w fazie ciekłej konieczne jest zamontowanie zbiornika LPG z pompą paliwa oraz dodatkowego modułu zmiany paliwa.

W tym systemie zasilania nie występuje natomiast reduktor/parownik ani też wtryskiwacze gazu umieszczane zazwyczaj w otworach wykonanych w kolektorze dolotowym. Główną przeszkodą dla rozpowszechnienia się tego typu instalacji jest przede wszystkim jej znikoma uniwersalność. Po drugiej stronie bieguna stoi również jej kilkukrotnie wyższa cena.

ZNAJDŹ WASZTAT W POLSCE