W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Lexus ES300H – Wtrysk Dualny pod lupą!

Lexus ES300H – Wtrysk Dualny pod lupą!

Lexus ES300H to wyjątkowy samochód. My założyliśmy do Niego Kompletną instalacje LPG KME, o którym możecie zobaczyć film w TYM miejscu.

Dzisiaj skupimy się na tym Jak działa wtrysk dualny! Kiedy samochód jeździ na bezpośrednim, kiedy na pośrednim wtrysku a kiedy jeździ na obu tych systemach? Dzisiaj podczas przejażdżki z laptopem na kolanach, dokładnie przyjrzymy się co dzieje się z systemem wtrysku podczas jazdy.

Czym charakteryzuje się wtrysk dualny? To połączenie obu systemów wtrysku (Pośredni i bezpośredni).
Bezpośredni wtrysk to układ, w którym dawka paliwa jest podawana przy pomocy wtryskiwacza (znajdującego się w cylindrze) bezpośrednio do komory spalania. Takie rozwiązanie umożliwia szybką wymianę mieszanki paliwowo-powietrznej nad tłokiem, a wtryskiwane paliwo znacząco obniża temperaturę w cylindrze. Paliwo o niskiej temperaturze chłodzi denko tłoka i ścianki cylindra, podnosząc jednocześnie stopień sprężania. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie znacznie większej wydajności jednostki napędowej bez ryzyka wystąpienia nieprawidłowego spalania paliwa, czyli spalania stukowego.
W przeciwieństwie do wtrysku bezpośredniego, wtrysk pośredni to wielopunktowy sekwencyjny wtrysk benzyny realizowany poprzez podawanie paliwa do kanałów dolotowych poszczególnych cylindrów w pobliżu głowicy i pracujących w niej zaworów dolotowych.

Lexus ES300H jeździ na LPG! W sercu japońskiej limuzyny znajduje się Sterownik KME NEVO-SKY DUAL wraz ze Wtryskiwaczami FENIX. Zaletą wtryskiwaczy FENIX jest ich szybkość oraz krótkie czasy stabilnego otwarcia. Charakteryzują się również dużą stabilnością przepływu gazu oraz precyzyjnym dawkowaniem w dynamicznych warunkach.

Jeśli Chcesz założyć instalację LPG do Swojego samochodu? Zapraszamy na Stronę kme.eu do zakładki “Kontakt” i “Warsztaty partnerskie w Polsce“.