W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Paliwo sportowe a zwykła benzyna ze stacji
Paliwo sportowe

Paliwo sportowe a zwykła benzyna ze stacji

Czym różni się paliwo sportowe od zwykłej benzyny dostępnej na stacji benzynowej?

Paliwo sportowe jest zaprojektowane dla wydajności i zmaksymalizowania mocy. Zwykła benzyna ze stacji benzynowych jest bardziej standardowym paliwem, które spełnia potrzeby typowych użytkowników samochodów. Oferuje ona jednak wystarczającą moc do codziennej jazdy.

Paliwo sportowe zawiera specjalne dodatki w postaci rozpuszczalników (i nie tylko) które zapewniają lepsza kontrolę nad spalanie i możliwość dokładniejszego strojenia samochodów wyczynowych. Samochody zasilane paliwem wyczynowym mają odpowiednio dostosowane i wystrojone silniki by osiągnąć pełnie swojego potencjału.

Samochody cywilne oczywiście można zatankować paliwem sportowym, jednakże nie przyniesie to zamierzonego efektu a zwyczajnie “przepalimy” pieniądze. Zwykła 95 czy 98 jest mniej więcej czterokrotnie tańsza od paliwa sportowego.

LPG, tak jak paliwo wy, odznacza się dużą odpornością na spalanie stukowe, umożliwiając jego spalanie również w silnikach z zapłonem iskrowym o podwyższonych stopniach sprężania. Teoretyczna liczba oktanowa jest równa 90-110, jest więc wyższa lub równa liczbie oktanowej stosowanych obecnie paliw benzynowych.

Jeśli Chcesz założyć instalację LPG do Swojego samochodu? Zapraszamy na Stronę kme.eu do zakładki “Kontakt” i “Warsztaty partnerskie w Polsce“.