W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Peugeot 308 GTi | LPG Majster S02E80

Peugeot 308 GTi | LPG Majster S02E80

Peugeot 308 GTi to hot-hatch, który spokojnie nadawałby się na tor. Czterocylindrowy 1.6, doładowany turbosprężarką typu twin scroll, płynnie rozwija moc. Peugeot ma kute tłoki oraz wiele rozwiązań i wzmocnień zaczerpniętych z aut sportowych. To była konieczność, bowiem 272KM i moment w wysokości 330 Nm to dużo jak na dwa koła. Samochód oczywiście bezproblemowo jeździ na instalacji KME NEVO-SKY Direct.

Dzisiaj nie o silniku, a o tym, jak wygląda Peugeot 308 GTi i jak jeździ się tym samochodem. Lekkość przekłada się na pewne, precyzyjne prowadzenie. 308 GTi fantastycznie trzyma się drogi, ma sztywne, ale nie przesadnie twarde zawieszenie. Czuć, że włożono w jego zestrojenie wiele pracy. Po raz kolejny Francuzi udowodnili, że można skonstruować porządny układ jezdny przy wykorzystaniu belki skrętnej.

Minusem w tym Peugeocie jest zdecydowanie aluminiowa gałka skrzyni biegów. Latem bardzo szybko i mocno się nagrzewa, natomiast zimą dłoń może do niej spokojnie przymarznąć.

Jeśli mamy do czynienia z samochodem o dopisku GTi, to dobrze by było, gdyby podczas pokonywania ciasnego zakrętu na torze móc podciąć go hamulcem ręcznym prawda?
Otóż Ni da się pociągnąć za dźwignie hamulca ręcznego, ponieważ zastąpiona jest przyciskiem. To nie jest najlepsze rozwiązanie w samochodzie, który ma potencjał na naprawdę dobre czasy na torze.