W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  Akademia KME   /  Przypomnienie o przeglądzie w programie KME NEVO-SKY.
Logo Akademia KME-Reduktory

Przypomnienie o przeglądzie w programie KME NEVO-SKY.

Przypomnienie o przeglądzie w programie KME NEVO-SKY – Aby zapewnić najwyższą jakość instalacji konieczne jest jej cykliczny przegląd. Powinien on być wykonywany co około 10 tysięcy km lub raz do roku.

Sterowniki KME nie mają, co prawda dostępu do przebytego dystansu, możemy go jednak obliczyć na podstawie czasu pracy na gazie.

Aby przypomnieć użytkownikowi o konieczności odwiedzenia warsztatu możemy użyć opcji przypomnienie o przeglądzie. W dzisiejszym odcinku dowiesz się jak to zrobić używając programu KME NEVO-SKY.

Rekomendujemy przypominanie użytkownikowi samochodu o regularnych przeglądach, ponieważ to zapewni bezpieczeństwo i niezawodność wszystkich elementów instalacji gazowej.

Wymiana filtrów i innych komponentów przede wszystkim powinna być wykonywana w oparciu o oryginalne części producenta.

W okresie jednego miesiąca (1 OOO km) od daty montażu zakład montujący powinien wykonać pierwszy (bezpłatny) przegląd gwarancyjny instalacji, potwierdzony wpisem do książki gwarancyjnej.

Kończąc, przeglądy okresowe należy wykonywać co 10000 km (±500 km) lub co 12 miesięcy (±1 m-c) w zależności, co nastąpi wcześniej. W okresie gwarancji są one odpłatne i obowiązkowe. Dowodem potwierdzającym wykonanie przegląu jest faktura VAT lub paragon wystawiony przez zakład posiadający uprawnienia do montażu samochodowych instalacji gazowych.

Po 10000 km należy dokonać kontroli

  • Stanu filtra powietrza
  • układu paliwa/Zapłonowego/elektryki
  • mocowania elementów instalacji LPG/CNG
  • ciśnienia reduktora
  • wtryskiwaczy gazowych
  • szczelności instalacji
  • dokonać demontażu i czyszczenia zaworów odcinających
  • wymienić filtr gazu fazy ciekłej i lotnej