W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /  LPG MAJSTER   /  Skoda 1.5TSI – DYNAMIC | LPG Majster S02E86

Skoda 1.5TSI – DYNAMIC | LPG Majster S02E86

Skoda 1.5TSI jest wam już dobrze znana, ale tematem dzisiejszego odcinka jest system DYNAMIC, zaimplementowany do sterownika KME NEVO-SKY DIRECT.

Skoda Octavia służy nam do testów od końcówki września, gdy pojawiła się po raz pierwszy w naszym warsztacie firmowym. W przełomie 2016/2017 roku pojawił się sterownik DIRECT. Po 2018r nowe bardzo wyśrubowane normy emisji spalin spowodowały, że trzeba dostosować system gazowy do znacznie bardziej skomplikowanych technologii wtrysków benzyny do cylindrów.

Producenci samochodów podnieśli znacznie ciśnienie wtryskiwanej benzyny, a także zastosowali cyfrowe czujniki, tak aby błyskawicznie móc otworzyć i zamknąć wtryskiwacze benzynowe nawet pięć razy w jednym cyklu.

Przed sterownikiem gazowym postawione zostały zatem niesamowicie trudne zadania. Sterownik musi przyjąć na siebie całą serię krótkich i bardzo silnych impulsów prądu, błyskawicznie zinterpretować, przeliczyć i wysłać odpowiednie sygnały do sterownika benzynowego tak, aby nie zaburzyć koncepcji, według której sterownik benzynowy został oprogramowany, bo przecież benzyny nie ubywa, a silnik pracuje.

Tak więc na sterowniku gazowym spoczywa ogromna odpowiedzialność przy jednoczesnym ultra krótkim czasie na wykonanie tych wszystkich zadań jednocześnie. Na tym polega w prostych słowach sekret oprogramowania DYNAMIC.

NEVO-SKY DIRECT
Nowoczesny system dla silników z BEZPOŚREDNIM wtryskiem benzyny. System dla wymagających klientów, z możliwościami pełnego wykorzystania strategii OBD sterownika benzynowego. Uniwersalna platforma do obsługi wszystkich silników bezpośredniego wtrysku paliwa z wtryskiwaczami elektromagnetycznymi. Posiada wbudowane emulatory poziomu paliwa EPP oraz emulatory ciśnienia paliwa.

NEVO-SKY to innowacyjna i zaawansowana platforma obejmująca sterowniki do samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIRECT) oraz sterowniki do do samochodów z pośrednim wtryskiem paliwa (MAXSUN oraz JETz wtryskiwaczami elektromagnetycznymi

Niektóre auta ( takie jak Mitsubishi, czy auta na rynek amerykański) wymagają użycia dedykowanej wersji RL sterownika gazowego. To z pewnością najbardziej uniwersalna wersja sterownika – można jej użyć w każdym aucie. Wersje RL są dostępne na zamówienie.