W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /    /  Hyundai i20 1.0

Hyundai i20 1.0

Hyundai i20 1.0 TGDi z trzycylindrowym turbodoładowanym silnikiem posłużył mi dwukrotnie jako środek transportu z Łodzi do Modlina oraz jeździłem nim wielokrotnie po mieście.
Pozwoliło to wyrobić opinię na temat tej maszyny, której cechą charakterystyczną jest bardzo twarda i nieprzyjemna dla ucha praca silnika w szczególności, kiedy jest jeszcze nierozgrzany.
Po rozgrzaniu i przejściu na zasilanie LPG brzmi on nieco lepiej a po przekroczeniu 3 tysięcy obrotów na minutę przestaje się zauważać że mamy do czynienia z trzema cylindrami a do akcji włącza się dość wyraźnie turbina i wtedy jazda staje się nawet przyjemna.
Przyzwyczajenia wymaga skrzynia biegów, która zmienia biegi precyzyjnie, ale ma bardzo długie przełożenia przez co wymaga częstych redukcji nawet o dwa biegi w dół jeśli chcemy szybko przyspieszyć a bieg piąty służy jedynie podtrzymywaniu zadanej prędkości.
Samochód dobrze i pewnie się prowadzi nawet przy znacznych prędkościach (zaręczam słowem😉). hamulce też są dobre i na ręcznym się zawróci co w dzisiejszych autach jest już rzadkością. Zużycie gazu przy dynamicznej jeździe wynosi niewiele ponad 7 litrów a dotrysk benzyny zawiera się pomiędzy 0,8 a 1,7 litra benzyny. Ogólnie spoko fura i bezproblemowo przyjmuje LPG!
  • Sterowniki: DIRECT
  • Panel DG7
  • Wtryskiwaczy HAWK
  • Reduktor TUR
  • Zbiornik 52 l brutto

Informacje o realizacji

Kategoria:
Data: