W czym możemy pomóc

Zapytaj nas, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

icon_widget_image Poniedziałek-Piątek: godziny otwarcia od 8:00 do 16:00 icon_widget_image ul. Aleksandra 24/26/26G 93-418 Łódź icon_widget_image +48 (42) 611 00 26 icon_widget_image kme@kme.eu sprzedaz@kme.eu
Image Alt
  /    /  LEXUS RX450H

LEXUS RX450H

Tym razem przedstawiamy instalacje autogaz w samochodzie hybrydowym LEXUS RX450H. Jest to druga generacja tego modelu, która wyposażona została w wolnossący silnik wtrysku pośredniego V6 o pojemności 3,5L. Dodatkowo LEXUS 450H posiada dwa silniki elektryczne. Daje to maksymalnie 299 KM mocy.

Instalacja autogaz

Sterownik JET

Silnik spalinowy zastosowany w egzemplarzu LEXUS RX450H idealnie nadaje się do instalacji systemu LPG. Wtrysk pośredni jest technologią z którą bardzo dobrze radzi sobie linia sterowników KME NEVO-SKY JET. Sterowniki z tej linii występują w wersjach 4, 6, a nawet 8 cylindrowych. Posiadają zaawansowane mechanizmy, co pozwala na precyzyjną regulację instalacji autogaz. Linia sterowników JET nie ma też problemu z obsługa systemu Start&Stop oraz, jak w przypadku omawianego LEXUS’a RX450H, z obsługą samochodów hybrydowych. Jedyną niedogodnością, może okazać się częste otwieranie wilozaworu przy zbiorniku, co może być słyszalne w kabinie. Jest to spowodowane względami bezpieczeństwa i prawnymi. Za każdym razem, gdy samochód wyłącza silnik spalinowy, sterownik musi zamknąć wielozawór. Oznacza to, że przy ponownym uruchomieniu silnika spalinowego wielozawór będzie ponownie otwarty. Nie ma to jednak wpływu na zużycie benzyny, ponieważ sterowniki z rodziny NEVO-SKY posiadają zaawansowane mechanizmy które umożliwiają szybkie przejście na zasilanie autogazem.

LPG w hybrydzie?

Czy instalacja autogaz w systemie hybrydowym jest opłacalna? Ze względu na dużą ekonomię samochodów hybrydowych takie pytania mogą się często pojawiać. W praktyce oszczędności widać już w jeździe miejskiej, gdzie głównie pracują silniki elektryczne. Największe zalety instalacji autogaz widać jednak w tracie. Wtedy praktycznie przez cały czas pracuje silnik spalinowy.

Skład instalacji w samochodzie LEXUS RX450H:

Informacje o realizacji

Kategoria:
Data: